Trajal pobedio u Brzom Brodu, novi poraz Meševa

Postavljeno: 30.04.2022

U 25. kolu Srpske lige Istok, Trajal osvojio sva tri boda protiv Brzog Broda i uvećao vođstvo na tabeli, dok je Meševo pretrpelo visok poraz u Pirotu

Neizvesnosti više gotovo da i nema. U aktuelnom srpskoligaškom kolu Trajal je uknjižio nove bodove pobedom protiv Brzog Broda sa 1:0, dok je drugoplasirana Budućnost pretrpela poraz na gostovanju u Knjaževcu, gde je Timočanin slavio sa 3:1. Pet kola pred kraja prvenstva, „gumari“ imaju 55 bodova na čelu tabele, čak osam više od ekipe iz Popovca.

Utakmica u Brzom Brodu bila je sa malo šansi, a svoju je početkom drugog dela utakmice iskoristio Golubović donevši minimalnu pobedu Trajalu.

Meševo je, na drugoj strani, pretrpelo i trinesti poraz ove sezone. U Pirotu je Radnički u potpunosti opravdao ulogu favorita i trijumfovao sa visokih 6:0. Uspevali su gosti da pariraju, uglavnom na sredini terena, bez ozbiljnijih napada do 17. minuta. Od tada se igralo, bukvalno, na jednoj polovini terena, pred njihovim golom. Posle nespretne intervencije odbrane gostiju najbolje se snašao Mitar Radivojević i u 23. minutu dovodi Radnički u vođstvo. Samo 4 minuta kasnije na odbijenu loptu natrčava Darko Stojanović i postavlja rezultat poluvremena od 2:0 za svoj tim. U 55. minutu posle odličnog prodora i šuta, kapitena Božidara Mančića, odbijenu loptu prihvata Radivojević i mirno šalje u nebranjenu mrežu. Nemanja Mančić je u 55. minutu topovskim šutem postigao četvrti gol za Radnički. Posle odlične kombinacije N. Mančića i Stojanovića treći gol na utakmici postiže Radivojević u 68. minutu. Za konačnih 6:0 pobrinuo se Andrej Stojković, šest minuta pre kraja utakmice.

Meševo je pretposlednje na tabeli sa pet bodova zaostatka u odnosu na trinaestoplasiranu ekipu Rembasa.

Naredno kolo igra se iduće subote i nedelje. Meševo će na teren 7. maja, kada dočekuje GFK Jagodinu bez prava na poraz, dok će „gumari“ dan kasnije ugostiti ekipu vlasotinačke Vlasine.