Trajal overio titulu jesenjeg prvaka, poraz Meševa u Knjaževcu

Postavljeno: 21.11.2021

U 15. kolu Srpske lige Istok, poslednjem ove jeseni, FK Trajal pobedio Radnički u Svilajncu sa 2:1, dok je Meševo u Knjaževcu poraženo od Timočanina sa 3:2

Nije bilo lako, ali je pobeda „gumara“ tim slađa. U završnom kolu jesenjeg dela prvenstva Srpske lige Istok, Trajal je u Svilajncu kvalitetntog protivnika, ekipu Radničkog, pobedio sa 2:1. Domaći tim je dobio prvo poluvreme sa 1:0, ali su Kruševljani uspeli da u nastavku ostvare potpuni rezultatski preokret. Igrač utamice Savić dva puta je zatresao mrežu domaćina za novu pobedu Trajala i overenu lidersku poziciju.

Bitno za Trajal je i da je u aktuelnom kolu drugoplasirana Budućnost iz Popovca izgubila u Pirotu od Radničkog sa 3:0, tako da Trajal najzad ima četiri boda više u odnosu na prvog pratioca na tabeli.

Jesenji deo prvenstva Srpske lige Istok „gumari“ su završili kao jedina neporažena ekipa. U 15 kola zabeležili su 11 pobeda i četiri nerešena rezultata, primivši pritom samo pet golova. Konačan jesenji učinak je 37 osvojenih bodova i mesto broj jedan na tabeli.

Meševo je gostovalo u Knjaževcu ekipi Timočanina. Posle prvog poluvremena bez golova, mreže su se u nastavku utakmice zatresle čak pet puta, za konačnih 3:2 za ekipu domaćina. Meševo je, tako, jesenju polusezonu završilo na 13. mestu sa 14 osvojenih bodova, do kojih se došlo preko četiri pobede i dva remija.