SRPSKA LIGA: Trajal bolji od Hajduk Veljka, Meševo poraženo od Svilajnčana

Postavljeno: 14.11.2021

U pretposlednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Srpske lige Istok, “gumari” zabeležili desetu pobedu, dok je Meševo prepustilo bodove gostujućem Radničkom

Kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Srpske lige Istok neizvesno je ko će biti prvi, ali je Trajal i posle nedeljnih mečeva uspeo da sačuva bod prednosti u odnosu na drugoplasirani tim Budućnosti iz Popovca. “Gumari” su u Kruševcu slavili protiv žilave ekipe Hajduk Veljka iz Negotina, sa minimalnih 1:0, golom Matejevića u prvom poluvremenu i sa 34 boda zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Meševo je, na drugoj strani, poraženo i po osmi put, ovoga puta na svom terenu od Radničkog iz Svilajnca sa 2:1. Imala je domaća ekipa inicijativu, ali su gosti u prvom poluvremenu stvorili prilike i iz njih došli do golova. Šujić je u 14. minutu pogodio prečku, a zatim od odbijene lopte i gol, da bi u 24. isti igrač i duplirao prednost Svilajnčana. Svojih desetak minuta imalo je Meševo posebno u završnici meča, kada je Živić u 83. minutu i smanjio na 2:1, ali je tim rezultatom utakmica i završena.

Posle osmog poraza u ovoj sezoni Meševo je 13. na tabeli sa 14 bodova. Za kraj sezone čeka ih nezgodno gostovanje u Knjaževcu ekipi Timočanina, dok će Trajal u poslednjem kolu gostovati u Svilajncu Radničkom.