Srpska liga: Istorijska pobeda Meševa, Trajal boji od Rembasa

Postavljeno: 26.09.2021

Meševo zabeležilo prvu pobedu u Srpskoj ligi Istok, na gostovanju Dubočici, a uspešan je bio i Trajal, koji je slavio u Resavici protiv Rembasa

U sedmom kolu Srpske lige Istok uspešni su na svojim gostovanjima bili Meševo i Trajal.

Fudbaleri Meševa iznenadili su favorizovanu Dubočicu i najzad zabeležili prvu pobedu u Srpskoj ligi Istok. Slavili su na terenu Sportskog centra Orion u Mrštanu protiv oslabljenog i podmlađenog protivnika sa 2:0, golovima Mitakovića u 40. i Tomića u 59. minutu.

Meševo se posle prve pobede u srpskoligaškoj konkurenciji nalazi na 13. mestu na tabeli sa 5 bodova (jedan poraz, dva remija u sedam odigranih kola).

Trajal na drugoj strani i dalje u ovoj sezoni ne zna za poraz. U aktuelnom kolu “gumari” su do sva tri boda došli na gostovanju u Resavici, gde su ekipu Rembasa dobili sa 1:0. Mreže su u prvom poluvremenu mirovale, da bi u nastavku Golubović svojim golom doneo četvrtu pobedu Trajalu u ovoj sezoni.

Sa 15 osvojenih bodova, Trajal je ponovo na drugom mestu tabele, iza vodeće Budućnosti iz Popovca sa bodom više.

U sledećem, 8. kolu, osokoljeno Meševo na svom terenu dočekuje drugog leskovačkog srpskoligaša, ekipu Sloge, dok će Trajal ugostiti Timočanina iz Knjaževca.