Povećan broj intervencija Hitne pomoći

Postavljeno: 23.06.2025

Tokom prethodnog vikenda ekipe Službe hitne medicinske pomoći imale su ukupno 264 intervencije – 78 izlazaka na teren i 186 pregleda u ambulanti

Zdravstvenu pomoć najčešće su tražili pacijenti koji boluju od hroničnih kardiovaskularnih bolesti i hronične opstruktivne bolesti pluća. Zabeleženo je i pogoršanje stanja kod nekoliko onkoloških pacijenata, kao i više slučajeva alergijskih reakcija.

Na terenu je intervenisano i zbog pet osoba koje su se nalazile u alkoholisanom stanju na javnim mestima, a registrovano je i nekoliko povreda. Posebno tragičan bio je slučaj prevrtanja traktora u kojem je muškarac zadobio teške telesne povrede koje su, nažalost, dovele do smrtnog ishoda. U još jednom incidentu, muškarac je povređen prilikom pada sa bicikla, nakon čega je, posle inicijalnog zbrinjavanja, transportovan u urgentni blok – rekla je dr Marija Baltić, načelnica Službe hitne medicinske pomoći.

Doktori apeluju na građane da redovno koriste propisanu terapiju, da po potrebi prilagode dozu lekova u dogovoru s lekarom, budu oprezni u saobraćaju i izbegavaju izlaganje suncu u najtoplijem delu dana.

Pamtenik: Kralj Milan ustrelio poslednjeg medveda sa Jastrepca

Ostale vesti

back-to-top