Porazi ženskog i muškog rukometnog kluba

Postavljeno: 11.10.2021

Gradski ženski rukometni klub Napredak 12 nesrećno je poražen u gostima  kod Bekamenta 2 u Aranđelovcu 35:34. Kruševljanke su imale poslednji napad, ali nisu uspele da daju gol za podelu bodova.

U 57. minutu neobična situacija u Aranđelovcu. Domaće su vodile 32:31, sudije svirale sedmerac za Napredak, ali je tada nestala struja u Hali sportova. Da li namerno ili ne, može samo da se nagađa. Napredak je, po dolasku svetla, izjednačio sa penala 32:32. Međutim, tri minuta do kraja meča stiže kazna. Domaće igračice postižu tri, a gošće iz grada pod Bagdalom dva gola za konačnih 35:34.

İstini za volju, Napredak je imao poslednji napad i šansu za izjednačenje, ali nije uspeo da postigne gol.

Nikad nismo bili bliži remiju, ali nismo uspeli. Ono nestajanje struje je pod velom tajne ,,zašto baš kada mi imamo priliku iz penala? Ali, nije nam se dalo da osvojimo bod u poslednjem napadu i tako smo izgubili meč – objašnjava predsednik GZRK Napredak 12 İgor Šljivić.

Poraz je ubeležio i muški Rukometni klub Kruševac, koji je u 2.kolu Prve lige Zapad B izgubio u gostima od RK Jagodina 2, rezultatom 30:28.

Direktor kluba Milorad Trifunović ističe da je zadovoljan zalaganjem igrača, ali da im još uvek manjka iskustvo.

Mi smo svesni da imamo najmlađi tim u ligi i da će vremenom ova kruševačka mladost stasati u istinske asove. Moraćemo da budemo strpljivi. Takođe, naša je odluka da u ovom klubu igraju deca iz Kruševca, da nema razloga da tragamo za prinovama, jer nam se to obilo o glavu u prošlosti. Zato je naša poruka ljubiteljima rukometa da nas podrže,jer vreme je naš najbolji saveznik na putu rezultatski i u svemu drugom – ističe Trifunović.