Poraz vaterpolista Rasine

Postavljeno: 22.01.2023

U nastavku prvenstva 9. kola Prve B lige za vaterpoliste, kruševačka Rasina je doživela minimalni poraz u gostima Singidunumu u Beogradu 11:10. Bio je to peti poraz ekipe iz Lazarevog grada, uz četiri pobede i dvanaest bodova, a tek treći trijumf domaćina uz šest poraza i devet bodova.

Prva četvrtina ovog susreta 2:2 nagoveštavala je solidan učinak gostiju. U drugoj je domaćin bio bolji za gol 2:1. Kruševljani su posustali u trećoj, kada su primili pet, ali postigli četiri gola i nagovestili neizvesnu završnicu. U poslednjoj četvrtini pobeda Rasine 2:3 nije bila dovoljna za preokret, pa su puleni šefa struke Aleksandra Matejića izgubili susret rezultatom 11:10.

– Moglo je da bude i drugačije, ali nije nas htelo. Da smo bili skoncentrisaniji, ne bi nam izmakla pobeda.  Valja,  međutim, čestitati domaćinu na pobedu – istakao je trener Aleksandar Matejić.