Poraz Napretka na startu novog prvenstva

Postavljeno: 10.07.2022

U Novom Sadu Vojvodina bila za gol bolja (1:0) od Napretka u meču prvog kola novog šampionata Super lige Srbije. U petom minutu nadoknade Džugurdić je propustio priliku da iz jedanaesterca donese izjednačenje kruševačkom timu

Igrao se peti minut sudijske nadoknade kada je Čečerić je pao u kaznenom prostoru Vojvodine, nakon čega je sudija Ostraćanin najpre pokazao na belu tačku, da bi nakon konsultacije sa Var sobom i naknadne provere snimka dodatno potvrdio odluku. Na Džugurdiću je bilo da sa bele tačke donese prvi bod Napretku ove sezone, ali je ovaj fudbaler prebacio prečku Carevićevog gola i propustio najbolju priliku koja se jednom timu može ukazati. Utakmica je završena pobedom domaćina sa 1:0.

Vojvodina je u prvom poluvremenu bila bolja, imala čak 74 odsto poseda lopte i više šansi, ali je najbolju šansu u tom delu utakmice imao Čečerić u 27 minutu, kada je pogodio prečku protivničkog gola.

U nastavku utakmice, Veljku Simiću, posle sjajne asistencije Nemanje Nikolića glavom, nije bilo teško da sa nekoliko metara savlada golmana Napretka Nikolu Petrića i od 55. minuta Vojvodina je vodila sa 1:0. Veliku, čak dvostruku šansu, imali su domaćini i u 77. minutu, kada je Petrić pokazao da raspolaže sa zaista velikim kvalitetima. Veliko uzbuđenje pred golom Vojvodine desilo se u 85. minutu nakon greške golmana Carevića, kada je malo nedostajalo da Marko Šarić donese izjednačenje Kruševljanima. Rezultat se ni posle jedanaesterca u korist Napretka do kraja nije promenio…

– Ovo je fudbal i mislim da su ljudi koji su došli na stadion imali šta da vide, na kraju i naš promašeni penal. Na kraju smo poraženi, Vojvodina je sigurno bila za nijansu bolja, ali smo i mi imali svoje prilike koje nismo iskoristili, tako da nam ostaje da se u sledećim kolima vadimo za ovaj poraz – rekao je posle utakmice šef stručnog štaba Napretka Dušan Đorđević.

U narednom kolu Napredak igra prvu utakmicu pred svojim navijačima, protiv Voždovca, koji je prvenstvo otvorio pobedom protiv Novog Pazara sa 1:0.