Poraz Napretka na Banjici posle preokreta

Postavljeno: 29.08.2020

Na Banjici je Napredak, u utakmici šestog kola Superlige Srbije, poveo protiv Rada sa 1:0, da bi do kraja pretrpeo poraz od bolje ekipe sa 3:1. Napretkov peti poraz i prva pobeda Rada u ovom prvenstvu

U prvom poluvremenu nismo gledali kvalitetan fudbal, ali je Napredak bio za nijansu organizovaniji i konkretniji, što je rezultiralo i vođstvom nakon gola Dušana Stevića, bivšeg fudbalera „građevinara“ u 25. mnutu. Izgledalo je da će Napredak relativno lako izaći na kraj protiv indisponiranog protivnika, ali je u 42. minutu Leković nespretno u svom šesnaestercu igrao rukom, pa je sudija Minaković dosudio penal za Rad, koji je Saša Jovanović pretvorio u izjednačujući gol.

Drugo poluvreme donelo je potpuni preokret, agresivniju i kvalitetniju igru domaće ekipe koja je stigla do vođstva u 50. minutu preko Martina Novakovića, da bi 13 minuta kasnije Aleksandar Trninić bio najspretniji u kaznenom prostoru domaćih i nakon gužve savladao Jordanova za konačnih 3:1.

Fudbaleri Rada mogli su da proslave i ubedljiviju pobedu, ali je Živkovićev penal odbranio Aleksa Jordanov. Navijači Rada morali su, tako, da dočekaju šesto kolo Linglong Superlige kako bi slavili prvi trijumf svog tima  i to upravo protiv ekipe iz Kruševca.

– Po mom mišljenju jedan bitan detalj jeste povreda Veznog igrača Šarca koji nam je ovom monentu veoma važan i koji može da održi intenzitet po ovakvom vremenu. Nismo imali adekvatne igrače koji bi ga zamenili i popunili tu prazninu, pao je teret na vezne igrače. Kiks u zadnjoj liniji, brzo vraćanje ekipe Rada iz penala je dosta poremetilo celu priču. Drugi gol je preolomio čitav tok utakmice, tako da nismo bili u drugom poluvremenu na nivou. Zaslužena pobeda rada, pametnije su igrali u određenom delu utakmice, došli do kapitalna dva gola i opravdano trijumfovali – rekao je trener Napretka Dragan Ivanović posle utakmice.

Napredak je pretrpeo i peti poraz u ovoj sezoni, što potvrđuje da je ekipa Dragana Ivanovića u velikoj igračkoj i rezultatskoj krizi, koja za sada ne sluti ništa dobro.

Svakako da je za ekipu dobro što će nakon ovog kona uslediti pauza u prenstvu zbog utakmica reprezentacije Srbije, tako da neophodno poraditi na dosta toga kako bi se bolje nastavilo takmičenje, već 12. septembra kada Napredak dočekuje ekipu Zlatibora.