Poraz kadeta Napretka na prolećnom startu

Postavljeno: 13.03.2022

Utakmicama 18. kola nastavljeno je fudbalsko prvenstvo Kadetske lige Srbije. Napredak je poražen u Kruševcu od Partizana sa 2:0, ali posle velikog otpora

Jesu poraženi, ali daleko od toga da su razočarali. Kadeti Napretka odigrali su dobru utakmicu i pokazali da će ovog proleća biti rival svakom od narednih protivnika.

Do vođstva je Partizan došao u prvom poluvremenu, preko Ilića u 32. minutu, ali je u tom delu utakmice u Napredak imao idealnu priliku za izjednačenje koju Dobrosavljević i Luka Petrović, nakon međusobnog nesporazuma, nisu iskoristili.

U nastavku smo uglavnom gledali ravnopravcu igru. Ipak, u samoj završnici Petrušić postiže gol, pored odbrane Napretka koja je zastala smatrajući da je fudbaler Partizana u ofsajdu, postavljajući konačan rezultat utakmice – 2:0 za goste iz Beograda.

Napredak ostaje na 18 bodova iz jesenjeg dela prvenstva u drugom delu tabele, a u sledećem kolu gostuje Adi koja je poslednja na tabeli i u kruševačkom timu priželjkuju povoljan rezultat.