Počela i Omladinska liga Srbije: Očekivano na startu

Postavljeno: 03.08.2020

Počela je i Omladinska liga Srbije. U prvom kolu kruševački predstavnici zabeležili su manje-više očekivane rezultate. Napredak je u Kruševcu slavio protiv TSC-a sa 4:3, dok je Trajal poražen u Beogradu od Partizana sa 3:0. Startovala i Kadetska liga Srbije – Napredak i TSC u prvom kolu podelili bodove (1:1)

Napredak i Spartak odigrali su svoj meč prvog kola Omladinske lige Srbije u Kruševcu po izuzetno sparnom vremenu, koje im ipak nije smetalo da se razmamhnu po terenu. TSC je imao u svojim redovima sjajnog Elevena, koji je bio čak trostruki strelac, ali to nije bilo dovoljno protiv raspoloženih Napretkovih golgetera. Golovima Nuredeninija, koji je dva puta zatrsao mrežu Bursaća, Maksimovića i Marinkovića, Napredak je na kraju zanimljive i borbene utakmice slavio sa 4:3 i uknjižio prve bodove u novom prvenstvu.

Trajal je imao teško gostovanje u Beogradu, gde je protiv Partizana odolevao sve do 33. minuta utakmice, kada je njegovu mrežu načeo Vanja Vlahović. Do poluvremena se u strelce upisao i Mihajlo Petković, da bi konačnih 3:0 za Partizan postavio Purić u 59. minutu utakmice.

U drugom kolu, narednog vikenda, Trajal dočekuje ekipu OFK Beograda, dok Napredak gostuje Novom Sadu.

Starovala je i Kadetska liga Srbije. U Kruševcu su Napredak i TSC podelili bodove igrajući nerešeno, 1:1. Golom Šćepovića iz penala, gosti su vodili od 20. minuta utakmice, da bi Napretku izjednačenje u njenom finišu doneo Laban.

U drugom kolu, kadeti Napretka ovog vikenda gostuju u Kragujevcu Apolonu 4.