Pobeda stonotenisera Napada u neizvesnoj završnici

Postavljeno: 20.04.2021

Stonoteniseri Napada u 18. kolu Druge lige slavili u Majuru i dodatno ojačali svoju pozicju na drugom mestu

Poraz od Prve petoletke lišio je stonotenisere kruševačkog Napada šansi za borbu za šampionsku titulu i viši rang takmičenja. Do kraja prvenstva okrenuti su očuvanju druge pozicije i u međuvremenu su odigrali meč u Majuru, sa ekipom Lale.

Kruševljani su bili prinuđeni da jure prednost domaćeg tima koji su najpre poveli sa 2:0, zatim 3:1, da bi pri rezultatu 3:2 za Lalu njihov igrač imao meč loptu i praktično dobijenu partiju.

Odlučujući meč u kome je Vasilije Miletić odmerio snage sa Dejanom Vićentijevićem bio je pravi maraton. Domaćin je poveo sa 2:0 u setovima i imao meč loptu. Ipak, Miletić je uspeo da reši set u svoju korist. Naredni, četvrti set, Vasilije dobija bez problema, da bi se drama nastvavila u petom, u kome je Vićentijević vodio sa 6:2 ali je Vasilije Miletić na kraju slavi sa 11:9.

Ovom pobedom Napadači su dodatno ojačali svoju pozicju na drugom mestu. Naredni meč igraju u Kruševcu u nedelju, od 17 časova, protiv Grabovac spina.