Pobeda Napretkovih fudbalera nad Spartakom

Postavljeno: 22.04.2023

U prvom kolu plej – auta Mozzart Bet Super lige fudbaleri Napretka su danas savladali na domaćem terenu subotički Spartak sa 1:0. Strelac je bio mladi reprezentativac Vladimir Prijović u 17. minutu

Ovom pobedom Čarapani su napravili veliki korak u borbi za očuvanje superligaškog statusa i u miru mogu da se pripremaju za naredna iskušnja. Prvo je već u sredu, gostuje Napredak kod Mladosti u Lučanima.

Otvorili su puleni trenera Dragana Perišića na najbolji način utakmicu, poveli već u 17. minutu: centirao je Putinčanin, a loptu na suprotnoj strani dočekao Prijović. Usledio je razoran udarac i lopta se od stative odbila u mrežu. Diktirali su domaći tempo do kraja prvog poluvremena, ali nisu uspeli da materijalizuju ni jednu od šansi.

Početak drugog poluvremena doneo je dominaciju Subotičana, koji su preko Hrstića imali dve dobre prilike da stignu do izjednačenja. Prvo je Petrić sjajno intervenisao i sačuvao mrežu netaknutom, potom Prijović uspeo da izblokira napadača gostiju u presudnom trenutku. Usledila je kontraofanziva Kruševljana, pretili su Šarić, u dva navrata i Bastajić, ali izostala je realizacija i na snazi je ostao rezultat iz 17. minuta.

Bila je ovo treća pobeda Čarapana nad Subotičanima u ovoj sezoni. U prvenstvu Kruševljani su slavili na severu Bačke, potom u Subotici izborili i plasman u četvrfinale Kupa, a na prethodnoj prvenstvenoj utakmici Spartak je pod Bagdalom osvojio bod. Ovo je bio – najbolji revanš.