Pobeda Napretka protiv Timoka i još jedan novajlija u timu

Postavljeno: 20.01.2022

FK Napredak je, golovima Petra Pavlovića i Srđana Kočića, pobedio sa 2:0 Timok iz Zaječara u prijateljskom meču odigranom u Kruševcu

Oba gola na ovom kontrolnom meču viđena su u prvom delu utakmice. Najpre je strelac iz jedanaesterca u 26. minutu Kočić, nakon što je u kaznenom prostoru gostiju fauliran Marinković. Dvanaest minuta kasnije, posle kornera, koji je izveo Ivanić, Pavlović postiže gol za konačnih 2:0 za Napredak.

I protiv Timoka Napredak je igrao sa kombinovanim timom, u kome su od prvotimaca bili golman Vasiljević, Mršić, Rašković, Krstić i Kočić. Od igrača koji su u jesenjem delu prvenanstava malo vremena proveli na terenu igrali su Ivanić, Marinković i Todorović. Džugurdić i Račić su na probi, a svoju priliku traži i mladi štoper Pavlović, koji je i bio strelac drugog gola na utakmici protiv Timoka. U drugom poluvremenu na teren su istrčali i Nikolić, Dabića, Ristić, Laban, Kotlajić, Pecić, Milićević, Milosavljević i Vasiljević.

U međuvremenu je za Napredak ugovor potpisao još jedan novi igrač – štoper Nemanja Kojčić (24 godine), koji je došao iz Novog Pazara, a prethodno je igrao za Kabel, Hajduk iz Kule, Cement, novosadsku Crvenu zvezdu i Proleter.

– Očekujem da će dolazak u Napredak biti veliki iskorak u mojoj karijeri. Svestan sam da neće biti lako izboriti se za mesto u timu, jer Kerkez i Mršić čine možda i najbolji štoperski tandem u Super ligi. Daću sve od sebe da se nametnem i dam doprinos novim pobedama – rekao je Kojčić.

Ekipa Napredka već u nedelju putuje u Antaliju na dvonedeljne pripreme.

S.M., foto: FK Napredak