Pobeda košarkaša Napretka u derbiju začelja

Postavljeno: 11.12.2021

Napredak Junior je u 11. kolu prvenstva Druge lige B nadigrao u kruševačkoj Hali sportova ekipu Beovuka 72 sa 72:65

U Kruševcu se igrao derbi začelja, meč dve ekipe koje su na dnu tabele. Ono čega, međutim, nije nedostajalo je velika borba, jer su obe ekipe znale da je ovo jedna od onih utakmica u kojoj se bodovi ne smeju izgubiti. Napredak Junior je utakmicu otvorio nešto bolje i dobio prvu četvrtinu sa 20:16. Međutim, gosti iz Beograda se nisu predavali, pa su do kraja poluvremena uspeli da stignu portivnika i posle 20 minuta igre rezulat je bio nerešen, 35:35.

Prenuli su se nakon toga Kruševljani i počeli da stiču nešto ubedljiviju razliku, tako da su posle odigrane treće četvrtine vodili sa osam poena razlike. To, međutim, nije bilo nedostižno, pa je dva minuta pred kraj meča, nakon trojke gostiju, bilo tesnih 66:65 za ekipu Napredak Juniora. Zaigrali su u samoj završnici utakmice Kruševljani maksimalno angažovano, sa čvrstom odbranom i dobrim napadom, tako da uz mini seriju od 6:0 dolaze do konačne pobede, 72:65.

Posle 11. kola Napredak Junior je pretposlednji na tabeli sa 12 bodova, ali i utakmicom manje od poslednjeplasirane ekipe Beovuka 72. Sledeći protivnik Kruševljana je četvrta na tabeli Mladost, a utakmica se igra u Smederevskoj Palanci.