Pobeda košarkaša Napredak Juniora za kraj

Postavljeno: 04.04.2022

Takmičenje u plej autu Druge lige košarkaši Napredak Juniora završili su pobedom protiv Klika iz Arilja – 91:83

Uprkos pobedi, Kruševljani više nisu mogli da poprave status u doigravanju za opstanak u Drugoj ligi, koje su završili na pretposlednjem mestu i tako okončali sezonu koju će sigurno želeti da što pre zaborave.

Utakmica protiv Klika iz Arilja, odigrana u Kruševca, protekla je u izjednačenoj igri u prvom poluvremenu. Gosti su za poen bili bolji u prvoj četvrtini, ali su do pauze Kruševljani uspeli da steknu prednost od 47:45. Mnogo odlučnije su nastavili utakmicu i treću deonicu dobili sa 25:14, što su uspeli da održe do kraja meča i zabeleže pobedu pred svojim navijačima.

Na konačnoj tabeli plej-auta, Napredak Junior je pretposlednji sa 19 bodova i ima bolji učinak jedino od Beovuka 72. Na drugoj strani, najuspešniji u ovoj fazi takmičenja, u borbi za opstanak u Drugoj ligi, bili su aleksinački Napredak, Star i Žito Basket sa po 23 boda, jednim više od Klika