Pobeda fudbalera Napretka u Lazarevcu

Postavljeno: 31.03.2023

U 28. kolu Mozzart Bet Super lige fudbaleri Napretka danas su osvojili tri boda na gostovanju kod Kolubare – 0:1!

Na sednici Skupštine kluba, pred polazak u Lazarevac, šef stručnog štaba Dragan Perišić je poručio da je za njega, imajući u vidu tradiciju, Napredak favorit, a da mu pravo na optimizam daje i stav njegovih igrača. Da Čarapani žele i veruju u trijumf, videlo se od prvog minuta duela sa „rudarima“. Potisli su domaće na njihovu polovinu i do 16. minuta imali četiri kornera, a posle prvog udarca iz ugla viđena je odlična šansa. Krstić je poslao loptu na drugu stativu, gde je Čečarić bio najviši u skoku. Činilo se da je mat neminovnost, ali panterskom reakcijom golman Stanivuković je uspeo da zaštiti svoju mrežu.

Nastavili su Kruševljani da opsedaju gol Kolubare, a posle nekoliko polušansi, idealna je viđena u finišu prvog poluvremena. Bastajić se veštim driblingom oslobodio čuvara i asistirao Đorđu Jovanoviću, koji je sa ivice peterca tukao nekontrolisano i visoko preko gola. Na suprotnoj strani, samo jednom su ozbiljnije zapretili domaći, ali golman Petrić je bio na visini zadatka.

Gol odluke je viđen u 70. minutu. Silovit udarac Bastajića defanzivac domaćih Milićević je zasutavio rukom i od junaka je prerastao u tragičara. Do tog trenutka u nekoliko navrata je otklonio opasnost, pre svega ispred Čečarića, ne dozvoljavajući napadaču Čarapana da se upiše u listu strelaca. Sudija Đorđević u prvom trenutku ništa nije svirao, iako su Napretkovi igrači reklamirali igranje rukom. Intervenisali su iz VAR sobe, otišao je Đorđević potom da pogleda snimak i konačno pokazao na penal. Loptu je na belu tačku postavio Krstić i tukao nebranjivo, za konačnih – 0:1 i zasluženu pobedu.

Već u utorak (18 časova) Napretkove fudbalere očekuje novi prvenstveni ispit, u Kruševac dolazi lučanska Mladost.