Partizan u Kruševcu do pobede iz ponovljenog penala

Postavljeno: 03.10.2021

Napredak je poražen od lidera na tabeli Super lige minimalnim rezultatom (0:1). Strelac jedinog gola bio je Rikardo Gomeš iz penala, posle mnogo bure, VAR intervencije i dva isključenja

Počelo je turbulencijama na terenu i ranim čarkama između Raškovića i Danila Pantića. Mitar Ćuković je u četvrtom minutu prvi uputio udarac prema golu Partizana. Ostavljeno mu je peviše prostora, istrčao je po levoj strani, ali je Stevanović odbranio. Samo četiri minuta kasnije na terenu je nastao karambol. Ćuković je gurnuo Rikarda Gomeša s leđa, a sudija Nenad Minaković dosudio penač. Ćuković je dobio i crveni karton, a sa tribina se začulo skandiranje „lopovi, lopovi“. Gomeš je šutirao, golman Vasiljević odbranio, ali je sudija – uz pomoć VAR-a procenio da je izašao ispred gol linije, pa je penal ponovljen, a Rikardo je iz popravnog bio precizniji za 1:0.

Očekivalo se tada da Partizan pojača pritisak na protivničkoj polovini i brzo reši meč, ali crno-beli kao da su se zadovoljili minimalnom prednošću, pa se dugo čekalo na nove prilike.

Nije se, na drugoj srani, Napredak – mada je ostao sa igračem manje – mirio sa situacijom. Spremo je u 17. minutu šutirao pored stative, a nije bio uspešan ni Rašković u 37. minutu. Njegov udara po zemlji zemlji Stevanović je odbranio i na poluvreme se otišlo sa prednošću gostiju.

U nastavku je i Partizan, u 54. minutu, ostao bez jednog igrača na terenu, kada je Slobodan Urošević dobio drugi žuti karton jer je s leđa faulirao Jovanovića u kontri. Nakon toga tempo igre je pao. Crno-beli zadvoljni rezultatom nisu više toliko žestoko napadali. Napredak je i dalje tražio šansu u kontranapadim, nekoliko pokušaja, ali bez prave završnice.Partizan je do kraja uspeo da odbije sve pokušaje Kruševljana koji se nisu pretrgli u ofanzivi, pa su sva tri boda otišla u Beograd.

Napredak posle 12 odigranih utakmica ima po šest pobeda i poraza, pa je u gornjem delu tabele.