Novi poraz košarkaša Napredak Juniora

Postavljeno: 27.11.2021

U devetom kolu Druge Lige B kruševački košarkaši izgubili na gostovanju Čačku 94 (86:74) i sa samo jednom pobedom poslednji su na tabeli

Iza košarkaša Napredak Juniora je i sedma izgubljena utakmica ove sezone. U dvorani kraj Morave, domaći KK Čačak pobedio ih je sa 86:74 i još više prikovao za dno tabele.

Izjednačeno je bilo u prvoj čevrtini, čak su Kruševljani uspeli i da je završe sa 16:12, što je ulilo nadu da se može doći do povoljnog ishoda. Vodio je Napredak i  sredinom druge deonice (24:25). Ipak su domaćini uspeli da na odmor odu sa šest poena više, 38:32.

U nastavku je Čačak 94 održavao prednost, mada mu je Napredak sve vreme disao za vratom. Uspeli su domaći da se u jednom trenutku popnu i na +12 (58:46), da bi Napredak do kraja treće četvrtine spustio prednost domaćina na sedam poena razlike. Strpljivom igrom došao je Napredak na minus tri (74:71), na manje od četiri minuta pre kraja susreta. Ali, tada je proradio napad Čačka, konsolidovana je odbrana i utakmica završena sa razlikom do 12 poena na strani domaćina.

U ekipi Napredak Juniora najefikasniji su bili Spasojević sa 19, Šević sa 18 i Cvjetković sa 14 poena.

U sledećem kolu Kruševljani dočekuju ekipu Pirota, drugoplasiranu na tabeli.

S.M. Foto: Fejsbuk stranica KK Čačak 94