Nova pobeda Napretka, i to u gostima!

Postavljeno: 01.03.2023

U 24. kolu Mozzart Bet Super lige na gostovanju u Novom Sadu fudbaleri Napretka su danas pobedili Mladost GAT sa 1:0. Strelac evro – gola bio je Stefan Jovanović u 10. minutu. Fantastičnom pogotku prethodio je korner i pokušaj Matića, koji je izblokiran. Stigla je potom lopta do Jovanovića, koji je sa 25 metara šutirao kao iz katapulta i „pocepao“ mrežu Novosađana.

Posle brzog vođstva Kruševljani su diktirali tempo do kraja prvog poluvremena, u nekoliko navrata dobro kombinovali pred golom domaćina, ali izostao je, na teškom terenu, pravi završni udarac. Početak drugog dela utakmice pripao je Novosađanima, opasno su pretili u nekoliko navrata, ali je na visini zadatka bio Napretkov golman Nikola Petrić. Uspeli su izabranici trenera Perišića da uspostave potom ravnotežu i preneli težište igre na protivničku polovinu terena. Imao je Čečarić dve sjajne prilike da se upiše u listu strelaca, u 62. i 68. minutu, potom i Ljubomirac u 76. ali do kraja je na snazi ostao rezultatski „minimalac“ i Napredak je upisao drugu uzastopnu pobedu.

Već u nedelju, od 16 časova, na programu je nova utakmica, pod Bagdalu stiže subotički Spartak.