Napretku važan bod u Gornjem Milanovcu

Postavljeno: 19.03.2021

Bilo je mnogo uzbuđenja u Gornjem Milanovcu, gde su Metalac i Napredak u utakmici kojom je otvoreno 28. kolo Super lige Srbije podelili bodove, igrajući nerešeno 2:2

Najavili su treneri dve ekipe ofanzivnu igru i nadigravanje, što je i rezultiralo sa četiri gola i još dosta dobrih šansi, vodili su i jedni i drugi, na kraju je Kruševljanima pripao još jedan važan bod u borbi za opstanak, posle dve vezane pobede u prethodnim kolima.

Domaći tim je poveo već u sedmom minutu preko Ljubiše Pecelja koji je postigao izuzetno efektan gol, ali slavlje nije dugo trajalo. U 11. minutu je Nenad Ivanić, bivši igrač Smedereva, doneo izjednačenje Napretku i rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

U nastavku su se Kruševljani povukli, a Metalac imao punu inicijativu i stvarao prilike. Međutim, prava uzbuđenja počinju u 78. minutu kada je Marjanović posle odlično nabačene lopte Sprema pogodio stativu domaćeg tima. Osam minuta kasnije – gol za Napredak! Milan Spremo je izveo slobodan udarac, lopta je prvevarila Dušana Vuletića i završila iza njegovig leđa. Ali, nije Napredak vodio ni puni minut, jer je u akciji koja je krenula sa centra u 86. minutu Stefan Cvetković iz poluokreta, sa 14 metara, savladao inače odličnog golmana Napretka Ostojića.

– Gledano realno, nerešen ishod je realan. Poveli smo sa 2:1 ali nismo znali to da sačuvamo. Imali smo šanse da damo još neki gol, ali imali su i oni, Ostojić je imao odiličnih intervencija. Mislim da je najpoštenije što se završilo podelom bodova. Metalcu čestitam na odličnoj igri, a mi svakako ne možemo da budemo nezadovolji i imam sve poštovanje prema ovom rezultatu – rekao je posle utakmice šef struke Napretka Milan Đuričić.

Napredak je došao do 29. boda u ovom prvenstvu, a u narednom kolu dočekaće lidera na tabeli, Crvenu zvezdu.