Napretku samo bod protiv Javora (1:1)

Postavljeno: 12.02.2021

U utakmici 21. kola Super lige Kruševac, Napredak rezimirao sa Javorom iz Ivanjice – 1:1

Posle sedam utakmica na kojima nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu, igrači Napretka najzad su dali i jedan gol. Važan, jer im je doneo sedmi remi u ovom prvenstvu, mada nedovoljan za pomak na tabeli, jer im je remi (1:1) u Kruševcu protiv Javor Matisa, doneo tek 19. poen i ostanak u kritičnoj zoni.

U praksi, dali su igrači Napretka na ovoj utakmici dva gola, s tim što je u 11. minutu Miloš Ostojić pogodio – sopstvenu mrežu. Napredak je agresivnijom igrom, većom inicijativom i sa više šansi u nastavku nastojao na sve načine da dođe do gola, ali ga je postigao tek rezervista Marko Bačanin, fudbaler koji je na pozajmici iz Crvene zvezde, neposredno nakon što je ušao u igru, u 77. minutu utakmice.

Po prikazanom na terenu, Napredak je svakako tim koji je zaslužio i više od jednog boda, ali imajući na umu golgeterski post koji traje već jako dugo, mnogi će konstatovati kako je dobro što je zahvaljujući izjednačujućem pogotku makar uspeo da izbegne poraz.

U narednom kolu, Napredak gostuje u Surdulici Radniku, timu iz prve polovine tabele, koga je jesenas na svom terenu pobedio sa 2:1 i to je jedna od samo četiri pobede Kruševljana u ovoj sezoni.