Napredak slavio i protiv Radnika: Kruševac – neosvojiva tvrđava

Postavljeno: 10.09.2021

Napredak otvorio osmo kola Superlige Srbije pobedom u Kruševcu protiv Radnik iz Surdulice sa 1:0

Kruševljani su nastavili sa sjajnim igrama u domaćem prvenstvu i posle reprezentativne pauze i drže korak za timovima s vrha tabele. Izabranici Milana Đuričića su minimalnim rezultatom stigli do 15. boda.

Napredak je bio konkretniji na terenu, imao je inicijativu i kontrolu, a u prvom poluvremenu i stativu koju je pogodio Petar Kunić pogodio stativu.

Generalno, nije u tom delu utakmice išlo kako su Kruševljani želeli, a konstatovao je trener Đuričić posle utakmice i – igralo se na pogrešan način, dugim loptama na Kunića.

Ono što uspeli u prvom, domaći igrači uradili su u drugom poluvremenu. U 57. minutu je Stevanović sa levog boka pronašao Đorđa Jovanovića, koji je savlado golmana Radnika za vođstvo, a ispostaviće se i konačni rezultat utakmice. Imao je u zavrđnici i Bačanin šansu, zatim i ponovo i Đuričković, ali su mreže mirovale do kraja utakmice.

Posla osam kola, Napredak ima pet pobeda i tri poraza, što je dovoljno za 15 bodova i četvrto mesto na tabeli. U sledećem, Mapredak putuje u Bačku Topolu, gde ga očekuje ekipa TSC-a.