Napredak sa desetoricom igrača do boda u Surdulici

Postavljeno: 21.02.2022

U poslednjoj utakmici 23. kola Super lige Srbije, u Surdulici Napredak igrao nerešeno sa Radnikom 0:0. Celo drugo poluvreme Kruševljani igrali sa desetoricom fudbalera, zbog isključenja povratnika Alena Melunovića.

Imao je Napredak u prvom poluvremenu bolje i izglednije prilike, uz veći posed lopte (55 odsto) i tri udarca u okvir gola protivnika. Prvu priliku za goste imao je već u petom minutu Melunović, kada je šutirao glavom nakon što ga je lepo uposlio Marjanović. Veliko uzbuđenje bilo je zatim u 31. minutu, kada je, nakon duplog pasa sa Marjanovićem, Spremo pogodio samo stativu protivničkog gola. Samo dva minuta kasnije, Đuričković je lepo pronašao Đorđa Jovanovića, koji iz blizine ne uspeva da glavom savlada golmana Radničkog.

I zatim, u poslednjem minutu prvog poluvremena, Napredak ostaje bez povratnika Alena Melunovića, koji je u šesnaestercu gostiju u skoku faulirao Radmanovca, zbog čega je kažnjen drugim žutim kartonom, što je ujedno bio završetak utakmice za ovog igrača.

U nastavku utakmice je Radnik imao jalovu inicijativu. Dve prilike, koje su imali Janjić u 61. i Milovanović u 88. minutu, domaći nisu iskoristili, a u oba navrata je intervenisao Nikola Vasiljević na golu Napretka. Tako se i stiglo do kraja utakmice, posle pet minuta nadoknade vremena, bez golova i pobednika.

Posle današnje utakmice i četvrtog remija u ovom prvenstvu, Napredak je na tabeli peti sa 31 bodom. Ovim remijem najviše je profitirala Vojvodina, koja se konačno osamila na četvrtoj poziciji sa pet bodova više od Napretka.

U narednom, 24. kolu Super lige, Napredak konačno igra pred svojim navijačima, u Kruševcu, protiv TSC-a iz Bačke Topole, koji je osmi na tabeli i u aktuelnom kolu je pobedio Spartak sa 2:1. Jesenji duel ovih ekipa završen je pobedom Napretka na gostujućem terenu.