Napredak preko Koćića do prve pobede

Postavljeno: 09.08.2020

FK Napredak je konačno zabeležio prvu pobedu u prvenstvu Super lige Srbije, protiv Radnika sa 2:1. Kruševljani imali dva jedanaesterca, drugi ostao neiskorišćen

Nakon poraza od Partizana i Javor Matisa, Napredak je stigao i do prvog trijumfa u aktuelnoj superligaškoj sezoni. U Kruševcu je, bez publike na tribinama, slavio protiv Radnika iz Surdulice sa 2:1.

Utakmica je bila čvrsta, igrači su pokazali želju i borbenost, trčalo se na obe strane. Bilo je i prilika, a dosuđena su i dva jedanaesterca, oba puta za Napredak, ali je jedan ostao neiskorišćen.

Do vođstva su Kruševljani došli sa bele tačke, na koju je sudija Milan Mitić pokazao u 61. minutu. Siguran realizator bio je Marko Mrkić. Izjednačenje je gostima doneo u 69. minutu Dimitrić, pogodivši iz šuta iskosa sa leve strane stativu, od koje se lopta odbila u mrežu Napretka.

U 85. minutu novi penal za domaći tim. Mrkić, međutim, nije iskoristio priliku da se po drugi put na utakmici upše u listu strelaca, pošto je njegov šut zaustavio Ivan Kostić.

Izgledalo je da će se utakmica završiti – s obzirom na ono što je pokazano na terenu – možda i najpravičnijim rezultatom, kada je u 89. minutu mladi Srđan Kočić, isti igrač koji je u svom debitanskom meču u dresu Napretka protiv Partizana postigao gol, zatresao mrežu Radnika za konačnih 2:1 i prve bodove za Kruševljane u ovom prvesntvu.

Liga se nastavlja u subotu, kada Napredak gostuje Inđiji, koja ni posle ti kola nema osvojenih bodova.