Napredak poražen na „Karađorđu“

Postavljeno: 24.11.2019

U 17. kolu Super lige Srbije, Vojvodina je u Novom Sadu pobedila ekipu Napretka sa 2:1. U utakmici pred oko hiljadu gledalaca, pobedu domaćem timu doneli su Matić i Gemović u 86, dok je gol za Napredak postigao Zec u 28. minutu

Uzbuđenja je bilo već na samom početku utakmice, kada je, u osmom minutu, dosuđen penal za Vojvodinu. U šesnaestercu gostiju, Bjeloš je oborio Stojkovića, a sudija Srđan Jovanović je dosudio penal za Novosađane. Siguran realizator bio je Matić i tako doveo svoj tim u vođstvo. Dvadeset minutakasnije, Kruševljani su uspeli da izjednače.

Posle centaršuta sa desne strane. Zec je dobro skočio u šesnaestercu Vojvodine i preciznim udarcem glavom sa oko sedam metara uspeo da zatrese mrežu domaće ekipe.

Samo četiri minuta kasnije, Ivanović je direktno iz kornera pokušao da savlada Rockova, ali je golman Vojvodine izbio loptu u korner, nakon kojeg je dobro šutirao Đorić, ali je lopta otišla preko gola.

Vojvodina je uzvratila u 56. minutu, kada je dobar volej-udarac sa petnaestak metara iskosa uputio Devetak, ali je lopta otišla nekoliko centimetara iznad prečke.

Nova prilika u 64. minutu, kada je Vinsent sjajno utrčao u prazan prostor, prošao pored jednog igrača Napretka i izašao sam ispred golmana Miloševića, ali je lopta, nakon njegovog udarca, pogodila stativu gola gostiju.
Vinsent je dobro šutirao i dva minuta kasnije, ali je ovoga puta Milošević odbranio.
U završnici utakmice lopta je gotovo konstantno bila u posedu fudbalera
Vojvodine, a njihova upornost se isplatila u 86. minutu, kada su došli do
drugog pogotka.
Posle centaršuta sa desne strane, lopta je na oko 12-13 metara iskosa došla do Gemovića, koji je šutirao i postigao, kako se ispostavilo, pobedonosni gol za svoj tim.
Poraz u Novom Sadu je deveti koji su Krušeljani doživeli u ovom prvenstvu, pa ostaju na skromnih 18 osvojenih bodova. Za nedelju dana dočekuju pretposlednjeplasiranu Inđiju.