Napredak otpisao Bačku

Postavljeno: 14.03.2021

U 27. kolu Supre lige Srbije Napredak zabeležio važnu pobedu u duelu sa direktnim rivalom u borbi za opstanak, ekipom Bačke, u Kruševcu sa 2:1

Napredak je ostvario sedmu prvenstvenu pobedu i napravio važan korak u borbi za opstanak u najkvalitetnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji. Kruševljani su vezali drugi prvenstveni trijumf, pod Bagdalom je pala Bačka, tako da su Čarapani došli na samo dva boda zaostatka u odnosu na Novi Pazar.

Najviše se toga vrtelo oko bivšeg veziste Partizana Saše Marjanovića. Već u drugom minutu utakmice ovaj iskusni igrač je još jednom pokazao kvalitet i doveo domaćina u prednost. Do kraja prvog dela igre, nije bilo promene rezultata.

Izabranici Milana Đumija Đuričića, duplirali su prednost u 62. minutu. U ulozi strelca, ovog puta se našao Alen Melunović. Gosti su uspeli da ublaže poraz! U 74. minutu, Nikola Ašćerić je bio precizan sa bele tačke. Ipak, to je bilo i sve što su uspeli da postignu na gostovanju u Kruševcu, koje je na kraju donelo važne bodove domaćem timu.

U sledećem kolu, Napredak u Gornjem Milanovcu gostuje ekipi Metalca.

Rezultati 27 kola:
Inđija – Novi Pazar 1:0 (Bastajić 88. penal), Javor – Rad 1:1 (Luković 72 – Kaluđerović 33), Mladost – Metalac 1:1 (Bojović 38 – Prestiž 28), Napredak – Bačka 2:1 (Stojanović 2, Melunović 61 – Ašćerić 74. penal), Čukarički – Radnički Niš 0:0.