Napredak nerešeno protiv Dinama iz Tbilisija

Postavljeno: 29.01.2022

Posle pobeda u prva dva kontrolna meča protiv kazahstanskih ekipa Akžijak i Kiziljar, na pripremama u Antaliji fudbaleri Napretka igrali nerešeno sa najtrofejnijim klubom iz Gruzije – 1:1

Oba gola na ovoj zanimljivoj utakmici viđena su u prvom poluvremenu. Poveo je u ranoj fazi meča Napredak, kada je u osmom minutu Kočić vešto iskoristio grešku odbrane Dinama i savladao golmana Prieta.

Ekipa iz Tbilisija do izjednačenja je stigla u 43. minutu utakmice. Sa nekih 15 metara iskosa, Gabadev je šutirao snažno i dovoljno precizno da se lopta nađe iza leđa golmana Vasiljevića.

Do kraja utakmice mreže su mirovale, mada je Dinamo imao dve dobre prilike, koje Kamara nije uspeo da realizuje, jer su najpre Vasiljević, a zatim i Savić koji ga je zamenio na golu, dobro intervenisali.

Za Napredak su na ovoj prijateljskoj utakmici igrali Vasiljević, S.Jovanović, Mršić, Kerkez, Spremo, Rašković, Tomić, Kočić, Marjanović, Stevanović i Bačanin, odnosno Savić, Krstić, Mladenović, Pavlović, Đ. Jovanović, Džugurdić, Milovanović, Ivanić, Đuričković, Projić, Todorović, Đekovići Kojčić, koji su na teren istrčali u drugom poluvremenu.