Napredak nastavlja takmičenje u Kupu Srbije

Postavljeno: 27.10.2021

U šesnaestini finala našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja, Napredak u Pančevu pobedio ekipu Železničara sa 1:0 i izborio narednu rundu Kupa

Otputovao je Napredak u Pančevo kao favorit protiv prvoligaša Železničara, ali se domaćin pokazao kao dostojan rival sa ambicijom da nastavi takmičenje u Kupu, u čemu ipak nije uspeo.

Pobednika je odlučio gol u 12. minutu utakmice, kada je Bačanin spretno prihvatio asistenciju sa desne strane i pogodio mrežu Pančevaca. Železničar je nastojao da anulira vođstvo Kruševljana, čemu je najbliži bio kada se u 32. minutu zatresla stativa Vasiljevićevog gola. Imali su domaćini još nekoliko prilika, posebno kada su na teren istrčali Ilić i Regan, ali mrežu Napretka nisu uspeli da pogode.

Imao je svojih šansi i Napredak u završnici meča, ali je do kraja ostao aktuelan rezulat, koji kruševačkui ekipu vodi u osminu finala ovog takmičenja.

Napredak, tako, nastavlja takmičenja na oba fronta, a u prvenstvu Super lige sledeći meč igra 2. novembra, kada u Gornjem Milanovcu gostuje ekipi Metala.