Napredak ide dalje u Kupu, gol odluke u završnici meča

Postavljeno: 20.10.2020

Napredak pobedio prvi put pod vođstvom Gorana Stevanovića i plasirao se u osminu finala Kupa Srbije, Trajal protiv TSC-a sutra od 16:30

Napredak je u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa Srbije u Kruševcu sa 2:1 pobedio ekipu Žarkova. Gosti su pružili čvrst otpor i tek u završnici utakmice Napredak je izborio rezultat koji ga vodi u naredni krug ovog takmičenja.

Dozvolili su Kruševljani gostima rano vođstvo, već u petom minutu utakmice, kada je Nikola Dišić postigao gol. Do kraja poluvremena mreže su mirovale,  ali su u nastavku utakmice igrači domaćeg tima postigli upravo onoliko koliko je bilo potrebno za pobedu. Na gol Kočića čekalo se sve do 58. minuta, da bi pobedu Napretku najzad doneo Milošev u 83. minutu utakmice.

Naredne utakmice igraće se sutra, uključujući i meč između Trajala i TSC-a iz Bačke Topole, koji se, takođe na stadionu Mladost, igra od 16:30 bez prisustva navijača. Za sutra je zakazano 14 duela šesnaestine finala Kupa Srbije, dok će Crvena zvezda dočekati Zlatibor u kasnije definisanom terminu zbog obaveza u Ligi Evrope.