Napredak do sva tri boda u Gornjem Milanovcu!

Postavljeno: 02.11.2021

U 15. kolu Super lige Srbije, u odličnoj utakmici između Metalca i Napretka, Kruševljani trijumfovali sa 3:2 i popeli se na petu poziciju tabele

Posle 16. septembra i trijumfa protiv TSC-a, Napredak mesec i po nije uspeo da zabeleži novu pobedu u prvenstvu Super lige. Sve do dnas, kada je u 15. kolu najzad ponovo slavio, u Gornjem Milanovcu protiv Metalca kome je to bio peti poraz u nizu.

Viđena je atraktivna utakmica, borbena, dinamična, obe ekipe su pokazale da im je stalo do pobede, ali se na kraju ispostavilo da je Napredak za razliku od najmlađe ekipe u Super ligi, Matalca, u tome i uspeo, pobedivši sa 3:2. Sedma pobeda ove sezone ponovo je popela kruševački tim na tabeli i sada je peti sa 23 boda.

Puno uzbuđenja bilo je u prvom poluvremenu, koje je završeno sa po 50 posto poseda lopte za oba tima. Napredak je poveo u 24. minutu, kada je, nakon centaršuta iz kornera Saše Marjanovića, Marko Tomić bio viši od svih u kaznenom prostoru gostiju i glavom poslao loptu u gol. Iz još jednog prekida, u 40. minutu, Napredak udvostrujučje prednost – slobodan udarac izveo je Saša Marjanović, a Dejan Kerkez pored istrčalog golmana Maslarevića ciljao glavom za pogodak koji je potvrđen nakon VAR provere.

Pet minuta kasnije, raduju se i domaćini. Cvetković je šutirao na gol Napretka, Vasiljević odbio loptu, ali je Damjan Krajišnik natrčao i plasirao je u mrežu za 2:1. Igrala se nadoknada kada je u 49. minutu akciju Kočić centrirao, Maslarević odbio loptu, ali ju je iskoristio Đorđe Jovanović da dovede svoj tim u vođstvo od 3:1. Zanimljivo je da su sve tri lopte koje je Napredak uputio u okvir protivničkog gola u prvom poluvremenu na kraju završile u mreži, kao i da je sudija Lazar Lukić pokazao čak dva žuta kartona igračima Napretka zbog simuliranja prekršaja.

Prvo veliko uzbuđenje u drugom poluvremenu priredio je Nemanja Stojić, koji odlično koristi centriranu loptu i šalje je u gol Vasiljevića. Smanjili su domaćini na 3:2, ali će se ispostaviti i da je to sve što su na ovoj utakmici uspeli da urade, bez obzira što su u nastavku imali nešto više poseda od Napretka, koji je, opet, stvarao svoje šanse, ali su do kraja meča obe mreže ostale mirne.

Napredak je, u svakom slučaju, zabeležio dragocenu pobedu, posle pet mečeva u kojima u tome nije uspeo, pa se svi nadaju da je to i kraj rezultatskom posta, koji bi mogao da bude potvrđen već ovog vikenda u Lazarevcu, gde Kruševljani gostuju Kolubari sa kojom se, svakako, mogu nositi.