Napredak bolji od TSC-a (2:1)

Postavljeno: 21.11.2020

U 15. kolu Super lige Srbije, Napredak u Kruševcu slavio protiv TSC-a iz Bačke Topole, jednog od ovogodišnjih srpskih predstavnika na evropskoj sceni. Već u sredu novi deul ovih timova u Kupu

Najzad je Napredak zabeležio treću pobedu u ovom prvenstvu, drugu otkako tim predvodi Goran Stevanović. A pobeđen je, u Kruševcu, nimalo lak protivnik, TSC iz Bačke Topole, sa rezultatom 2:1. Došli su Kruševljani do izuzuetno važnih bodova, bitnih kako u takmičarskom tako i u smislu samopouzdanja igrača.

Bilo je puno uzbuđenja u prvom poluvremenu utakmice. Poveo je Napredak u 20. minutu, kada je centaršut iz prekida Saše Marjanovića spretno iskoristio Alen Melunović. Odgovorili su gosti ofanzivom i iskoristili povlačenje Napretka. U 31. minutu, posle kornera, Vasilije Đurić snažno plasira loptu u desni donji ugao gola domaćeg tima za 1:1.

Ali, nisu se gosti dugo radovali. Već u 33. minutu Srđan Koćić koristi grubu grešku odbrane gostiju, izlazi sam ispred Filipovića i uspeva da ga savlada za novo vođstvo Napretka.

U drugom poluvremenu imali su gosti iz Bačke Topole inicijativu, ofanzivu i više prilika, ali se Napredak do kraja utakmice disciplinovano branio i – odbranio. Utakmica je tako završena njegovom pobedom sa 2:1.

Za samo četiri dana, susrešće se Napredak i TSC iz Bačke Topole ponovo u jednom domaćem fudbalskom takmičenju, ovoga puta u osmini finala Kupa Srbije, u Senti.

Novu prvenstvenu utakmicu, u okviru 16. kola. Napredak igra narednog vikenda, kada ga očekuje gostovanje vrlo dobrom Čukaričkom u Beogradu.