Mršav fudbalski vikend kruševačkih timova

Postavljeno: 30.09.2019

Napredak je u takmičenju superligaša pretrpeo novi poraz, dok je Trajal u derbiju 11. Kola Prve lige u Kruševcu osvojio samo bod protiv Metalca

Fudbalerke Napredak Juniora pretrpele prvi poraz ove sezone u takmičenju Prve lige, a u Srpskoj ligi Istok nastavljena agonija klubova iz Rasinskog okruga Fudbaleri Proletera savladali su u Novom Sadu Napredak sa rezultatom 2:0, u 10. kolu Superlige Srbije. Napreak je deveti na tabeli sa 11 bodova, a u sledećem kolu dočekuju Crvenu zvezdu.

U derbiju 11. kola Prve lige Srbije, u Kruševcu su Trajal i Metalac remizirali
1:1. Domaćin je poveo golom Kecapa u 23. minutu, ali je ekipa iz Gornjeg Milanovca izjednačila preko Katanića u 45. minutu. Trajal je 10. na tabeli sa 14 bodova, a u sledećem kolu gostuje u Beogradu Sinđeliću.

Fudbalerke Napredak Juniora pretrpele su prvi poraz ove sezone u takmičenju Prve lige. Njih su sa 5:1 savladale fudbalerke TSC-a. Trenutno trećeplasirane na tabeli, Kruševljanke u petom kolu dočekuju ove subote Crvenu zvezdu B 2018, koja u dosadašnjem delu prvenastva ima samo jednu pobedu.

U Srpskoj ligi Istok nastavlja se agonija klubova iz Rasinskog okruga. Trstenik PPT je pretrpeo i sedmi uzastopni poraz, od OFK Sinđelića iz Niša sa 6:1. Temnić 1924 je sa 4:2 poražen od Budućnosti u Popovcu.

Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković danas će objaviti spisak igrača na koje računa za prijateljski meč protiv Paragvaja u Kruševcu, koji je na program 10. oktobra.