Minimalan poraz Napretka u Beogradu

Postavljeno: 07.08.2021

U utakmici četvrtog kola Super lige Srbije, na stadionu Rajko Mitić odlučio gol Gajića za pobedu Crvene zvezde sa 1:0

Napredak se dugo branio i uspešno odolevao napadima Crvene zvezde koja je inicijativu (posed lopte od 63 posto i odnos u kornerima od 16:0, sa ukupno 21 šutem prema golu; Napredak ih je imao šest) na kraju ipak pretvorila u pobedu.

Zvezda je došla je do sva tri boda zahvaljujući golu Gajića u 77. minutu, kada je ovaj igrač iskoristio centaršut Bena i glavom sproveo loptu pored golmana Šuljagića. Nakon čekanja VAR odluke, sudije su potvrdile da je sve bilo regularno.

Napredak se prikazao u dobrom svetlu i, stiče se utisak, zaista bio na korak do podele bodova. Mogao je je lako i da povede, u 22. minutu. Na petercu crveno-belih sam je ostao Kocić, šutirao je glavom, ali je Milan Borjan uspeo da sačuva svoju mrežu.

I u 30. minutu viđena je sjajna akcija gostiju, Spremo je lepo prošao po levom boku, uposlio je Đorđa Jovanovića, koji je neprecizno šutirao sa 7-8 metara, pored gola…

– Nedostajala nam je duža klupa. Imali smo našu decu, omladince, jer smo to imali na klupi. Ali, generalno, ne mogu da budem nezadovoljan. Predstavili smo se u lepom svetlu, igrali smo fudbal, zameram zbog drugog poluvremena što nismo igrali i više, ali generalno mislim da smo pokazali da ovo nije Napredak od prošle godine, da je mlađi, poletniji, da hoće da igra i da se takmiči – rekao je posle utakmice na stadionu Rajko Mitić, šef stručnog štaba Napretka Milan Đuričić.

Napredak, sa po dve pobede i poraza u prva četiri kola Super lige Srbije, u narednom u Kruševcu dočekuje ekipu Mladosti iz Lučana.