Majstorijom Marjanovića Napredak do pobede protiv Mladosti

Postavljeno: 14.08.2021

Napredak je zabeležio i treću pobedu u ovoj sezoni – u Kruševcu je posle preokreta u drugom poluvremenu slavio protiv lučanske Mladosti sa 2:1

Potez utakmice videli smo u 76. minutu, kada je Saša Marjanović lobovao sa oko 60 metara golmana Mladosti Maksima Milovića, koji se u tom trenutku nalazio daleko od gol-linije. Taj gol je odluči i pobednika meča petog superligaškog kola – trijumfovao je Napredak sa 2:1, ne dozvolivši Lučancima da baš u Kruševcu dođu do prvih bodova ove sezone.

Gosti su utakmicu bolje otvorili i u drugom minutu nije priznat gol Tumbasevića pošto je prethodno Baha napravio prekršaj. Mogao je Napredak da povede kada je posle akcije Sprema i Kočića stativa spasila goste. A onda su oni poveli u 40 minutu – Jojić je centrirtao, a Kerkez iz svog šesnaesterca postigao autogol. Minimalnom prednošću gostiju završeno je prvo poluvreme. U tom delu utakmice Mladost je uputila četiri udarca u okvir gola, dok Napredak nije imao ni jedan.

Zato je drugi deo utakmice u potpunosti pripao domaćinu. Igrao se 56. minut kada je golom Mršića Napredak došao do izjednačenja. U drugom poluvremenu videli smo bolji, poletniji, agresivniji i organizovaniji Napredak, koji je golom Marjanovića petnaestak minuta pred kraj utakmice sa oko 60 metara došao do preokreta i konačnog rezultata od 2:1. Sasvim zasluženog, posebno zbog igre i zalaganja igrača u drugih 45. minuta utakmice.

Kruševljani sada imaju devet bodova, dok je Mladost najveće razočaranje u novoj sezoni i četvrti poraz u sezoni prikovao ih je za dno tabele.

Napredak u sledećem kolu gostuje u Subotici Spartaku.