Komšijski derbi bez pobednika: Napredak i Radnički podelili bodove

Postavljeno: 20.11.2021

U 17. Kolu Super lige Srbije u Kruševcu je Napredak igrao nerešeno, 1:1, sa Radničkim iz Niša i popeo se na četvru poziciju na prvenstvenoj tabeli

Komšijsku derbi elitnog domaćeg fudbalskog takmičenja završen je i “komšijskim” rezultatom – Napredak i Radnički završili su utakmicu na stadionu Mladosti rezultatom 1:1.

Kruševljanima je vođstvo doneo Petar Krunić u 26. minutu. Delovalo je da će Napredak do kraja poluvremena uspeti da prelomi utakmicu, ali je Damir Kahriman bio dovoljno siguran na golu gostiju da to ne dozvoli. Tako se u 38. minutu Krunić ponovo našao u centru pažnje, ali ovaj put zbog neverovatnog promašaja. Napadač Napretka našao se potpuo usamljen pred praznim golom rivala, ali je sa manje od dva metra centaršut sa desnog boka prosledio preko prečke.

Kazna za neiskorišćene šanse stigla je u 50. minutu, kada je goman domaćina Vasiljević loše procenio let lopte sa desnog krila i dozvolio da se Nikola Aksentijević upiše u strelce. Napredak je u nastavku utakmice zaigrao nešto ofanzivnije, ali su Nišlije sačuvale bod i upisale sedmi remi ove sezone.

Kruševljani sada imaju 24 osvojena boda na četvrtom mestu na tabeli, a Radnički dva boda manje na osmoj poziciji. U sledećem kolu Kruševljani će gostovati u Kragujevcu ekipi Radničkog 1923, koja je pretposlednja na tabeli.