Kadeti Klikera bolji od Napretka

Postavljeno: 10.10.2021

U devetom kolu Kadetske lige Srbije Kliker je na svom terenu, posle nerešenog rezultata u prvom poluvremenu, slavio protiv Napretka sa 4:1

Pretrpeli su kadeti Napretka i šesti poraz u ovom prvenstvu. U Kraljevu ih je, na stadionu kod Ložionice, nadigrao Kliker sa 4:1. Nakon prvog poluvremena nije izgledalo da će domaćini na kraju ubedljivo slaviti. Oba tima imala su po jedan postignuti gol – poveli su domaći kada je posle odličnogcentaršuta Kalanje Bojović lako savladao Markovića, da bi Napredak izjednačio preko Alekse Jovanovića koji je u 21. minutu postigao evrogol, precizno ciljajući sa ivice šesnaesterca.

Fudbaleri Klikera ambiciozno su krenuli u drugom poluvremenu, što je rezultiralo brzim vođstvom, ponovo preko Kalanje. Nizali su se napadi, da bi iz jednog od njih na odbijenu loptu posle šuta Kurtanovića reagovao Marković i doveo svoj tim u vođstvo od 3:1. Konačan rezultat postavio je Danilo Bojović svojim drugim golom na utamici.

U devet odigranih kola, kadeti Napretka imaju dve pobede, jedan remi i već osam poraza, a u narednom kolu dočekuju niški Radnički, koji je takođe pri dnu tabele.

NAPREDAK: Marković, Stamenković, Nastić, Gospodinović, Jovanović, Trajković (Todorović , Dobrosavljević (Karić), Kozić (Ivezić), Petrović (Tomić) Gajić, Cvetković.