Jedinstvo otvorilo sezonu pobedom na novom stadionu

Postavljeno: 15.08.2022

Kruševačko Jedinstvo 1936 uspešno je startovalo u novom prvenstvu Zone Zapad, visokom pobedom protiv OFK Lugomira iz Rakitova sa 6:0. Bila je to i prvi zvanični meč na novoizgrađenom stadionu.

Furiozno su igrači Jedinstva 1936 otvorili novu sezonu prvenstva Zone Zapad. U svemu su nadigrali protivnika, pokazali mnogo borbenosti i energije, tako da gostujući Lugomir nije imao nikakvih šansi da makar sa manjom razlikom napusti Kruševac.

Dominaciju od samog starta utakmice bro su pretvorili u vođstvo, već u sedmom minutu, preko Jevremovića. Samo deset minuta kasnije Jovanović je udvostručio prednost domaćina, koju je u 38. minutu Gašić povisio na 3:0 odlično izvedenim slobodnim udarcem. Do kraja prvog poluvremena Jovanović postiže još jedan svoj pogodak, pa je bilo jasno da će drugi deo utakmice biti samo formalnost.

U već rešenoj utakmici, igrači Jedinstva uspeli su da u nastavku ipak još dva puta zatresu mrežu protivnika iz Rakitova. Strelci su bili Milanović i Vujčić, koji postavlja konačanih 6:0 za kruševački tim

Jasno je posle ovog meča da su ambicije Jedinstva 1936 u ovoj sezoni opravdano maksimalne. Priliku da to potvrde imaće već u drugom kolu, kada, ponovo na svom terenu, igraju protiv Orlova iz Jasenova, koji su u prvom kolu igrali nerešeno sa Kušiljevom, 1:1.

U ostalim mečevima prvog kola, Trstenik je ubedljivo pobedio novajliju u ovoj ligi Vinmogradara iz Zleginja sa 3:0, golovima Petra Aksentijevića, Nikole Miljkovića i Nenada Vasića, Župa je poražena u Despotovcu od Sloge sa 2:1, Blagotin je u Poljni nadigrao Jedinstvo iz Mijatovca sa 3:0, dok su na ostale trti utakmice trijumfovale gostujuće ekipe (Mladi Borac –Rembas 1:2, Levač – Mejdevo-Kupci 1:2 i Juhor – Morava 1918 0:3).