Goleada bez pobednika: Napredak – Radnički 3:3

Postavljeno: 11.05.2019

U utakmici 6. kola plej-ofa Super lige Srbije, koja nije imala rezultatski značaj za Napredak, Kruševljani su remizirali sa Radničkim iz Niša

Ekipa Milorada Kosanovića je vodila u većem delu meča, a u turbulentnom prvom poluvremenu je postignuto čak pet pogodaka. Domaći tim je do prednosti došlao u ranoj fazi meča, već posle četiri minuta igre, kada je Enes Rušević postigao prvi gol na utakmici.

Vođstvo nije trajalo dugo, Nišlije su došle do izjednačenja u desetom minutu pogotkom Rijota Nome na asistenciju Petra Grbića.

U 24. minutu nekadašnji omladinski reprezentativac Senegala Ibrahima Ndiaje vratio je prednost svom Napretku.

Ni ovog puta gosti nisu pustili protivnike da dugo zadrže vođstvo, pošto je 12 minuta kasnije egal vratio Petar Grbić.

Ipak, 3 minuta pre kraja prvog poluvremena precizan je bio Igor Ivanović, za novo vođstvo Kruševljana (3:2).

Da Radnički ne doživi 3. prvenstveni poraz u sezoni postarao se mladi Petar Petrović u 84. minutu, prvim golom u dresu ekipe sa Čaira.

Lalatovićev tim ostaje odmah iza Crvene Zvezde, gde će sigurno i završiti takmičenje, dok je Napredak i dalje šesti, sa 36. bodova. Kruševljani će takođe ostati na toj poziciji po završetku poslednjeg kola, kada iduće nedelje, 19. maja, od 19 sati gostuju šampionu Crvenoj Zvezdi.