FUDBALSKI VIKEND: Pobeda Napretka, poraz Trajala

Postavljeno: 09.11.2019

Fudbaleri Napretka zabeležili trijumf protiv Čukaričkog sa 3:1, dok je Trajal istim rezulatatom poražen u Beogradu od Grafičara. Novi poraz pretrpele su i fudbalerke Napretka u prvenstvu Prve lige, kao i PPT Trstenik u Srpskoj ligi Istok. Omladinci Napretka slavili protiv Grafičara sa 3:1

U okviru 16. kola Linglong Superlige, FK Napredak je u Kruševcu pobedio ekipu Čukaričkog sa 3:1.

Kruševačku ekipu u vođstvo je u 52. minutu doveo Miljan Vukadinović iz penala. Preko istog igrača, 12 minuta kasnije, Napredak je duplirao prednost, da bi u 82. minutu Miroslav Bjeloš. Počasni gol za Berograda postigao je Luka Stojanović u 85. minutu utakmice.

U narednom kolu, koje je na programu za dve nedelje, Napredak gostuje Vojvodini u Novom Sadu.

U 18. kolu Prve lige Srbije fudbaleri Trajala poraženi su u Beogradu od Grafičara sa 3:1. Strelac gola za „gumare“ bio je Filip Đurović. Prvenstvo se nastavlja u sredu, kada Trajal dočekuje ekipu Novog Pazara.

Omladinci FK Napretka pobedili su u nastavku takmičenja, u 14. kolu, beogradski Grafičar sa 3:1 i sa 20 osvojenih bodova na sredini su tabele Omladinske lige Srbije.

Nastavljeno je i prvenstvo Srpske lige Istok. PPT Trstenik je poražen i po 11. put u ovom prvenstvu, na svom terenu od niškog Cara Konstantina sa 4:3 i ostaje prikovan za dno tabele.

Poraz su pretrpele i fudbalerke Napretka u devetom kolu Prve lige Srbije. U Kruševcu ih je nadigarala Kolubara iz Lazarevca sa 5:2, nakon što je već posle prvih 45 minuta igre imala vođstvo od 2:0. Kruševlčjanke su sedme na tabeli sa sedam bodova, a već u sredu dočekuju ekipu Majdanpeka.