FK Napredak poražen u Kruševcu od Radnika (0:1)

Postavljeno: 26.02.2020

Nešto ozbiljno ne funkcioniše pod Bagdalom i ako se ova agonija ne prestane uskoro, mogli bi u Kruševcu da strepe i za opstanak …

Ni posle tri kola odigrana u nastavku prvenstva Super lige Srbije, FK Napredak ne zna za poraz. U Kruševcu je, pred svojim navijačima, pretrpeo poraz od Radnika iz Surdulice. Odluka je pala u 85. minutu utakmice, kada je Bogdan Stamenković postigao jedini gol – pošto je prethodno Napredak ostao sa igračem manje – dovoljan da gosti odu iz Kruševca sa sva tri boda.

Kruševljani su pretrpeli i 12. poraz u ovom prvenstvu, ali su uprkos tome zadržali deseto mesto na tabeli sa 25 bodova, ali sada sa čak deset manje od Spartaka ŽK na osmoj poziciji, koja vodi u plej-of takmičenja. Tako doigravanje prvenstva Super lige već posle tri kola odigrana u februaru za Napredak postaje već praktično nemoguća misija, na koju su mnogi upozoravali već tragom slabih partija ovog Kluba u kontrolnim utakmicama pred nastavak prvenstva.

Poraz je produžio agoniju Napretka koji ne može da se prepozna u prolećnom delu sezone i na tri meča protiv slabijih od sebe je osvojio tek jedan mršavi bod. Nešto ozbiljno ne funkcioniše pod Bagdalom i ako se ova agonija ne prestane uskoro, mogli bi u Kruševcu da strepe i za opstanak…

Gostovanje u sledećem kolu, ekipi TSC iz Bačke Topole, po svemu sudeći biće još jedno veliko iskušenje za ekipu Ivana Stefanovića.

SUPERLIGA SRBIJE, 23. KOLO:

Napredak – Radnik 0:1 (0:0) /Stamenković 85/

Spartak ŽK – Mladost Lučani 3:1 (1:0) /Srećković 17, Denković 76p, Šormaz 89 – Bojović 88/

Inđija – Crvena zvezda 1:1 (1:0) /Ben 75 – Krasić 35/

Rad – Javor Matis 1:1 (0:0) /Kaluđerović 86 – Piščević 90/

Mačva – TSC 0:1 (0:1) /Tumbasević 28/

Partizan – Proleter 3:1 (2:0) /Marković 7, Matić 23, Miletić 88 – Balabanović 90+1/

Vojvodina – Radnički Niš 3:0 (1:0) /Mrkaić 1, 90+1, Vukadinović 69/

Čukarički – Voždovac 2:1 (2:0) /Docić 22 penal, Tedić 43 – Gjorgjievski 83/

Tabela: Crvena zvezda 62, Partizan 51, Vojvodina 48, Čukarički 43, TSC 41, Radnički 36, Voždovac 35, Spartak 35, Mladost 31, Napredak 25, Radnik 23, Proleter 23, Javor 22, Inđija 16, Rad 15, Mačva 12.