FK Napredak pao na „krovu“

Postavljeno: 08.05.2021

U meču 36. kola Super lige Srbije, na krovu Tržnog centra Stadion u Beogradu Voždovac prekinuo pobedničku seriju Napretka i pobedio sa 4:2

I to se dogodilo. Napredak je prekinuo seriju od šest uzastopnih pobeda u Superligi porazom od Voždovca u Beogradu. To znači da su izabranici Milana Đurićića ponovo ugroženi u borbi za opstanak i biće im potreban bar još bod ili tri, kako bi ostali u eliti.

U Beogradu je viđena dominanta igra domaće elite, mada je i Napredak imao svoje periode, šanse i golove, međutim nedovoljno da izbori povoljan rezultat protiv veoma motivisane i raspoložene ekipe. Nakon što su pogodili prečku i stativu, Voždovčani do vodećeg gola dolaze sa bele tačke, kada je Stefan Purtić u 21. minutu iskoristio penal. Posle lepog driblinga Stanisavljevića, dobro posluženi Stojčev u 34. minutu udvostručuje prednost Voždovca na 2:0. Samo pet minuta klasnije Lasickas je dobro uposlio bonus igrača Voždovca Aleksa Jankovića, koji povećava vođstvo svog tima na 3:0.

Napredak se rezultatski vraća u igru u 62. minutu utakmice, kada se u gužvi u šesnaestercu domaćeg tima najbolje snašao Jovan Marinković i smanjio vođstvo Voždovca na 3:1. Međutim, u 76. minutu Miloš Stojčev uspešno završava akciju svog tima u kojoj je Mišić prosledio pas na levu stranu, Milojević pronašao Stojčeva, a ovaj sa 6-7 metara zatresao mrežu Napretka za 4:1, posle čega više nije bilo ni najmanje dileme oko toga ko će osvijiti bodove na ovoj utakmici. Marko Bačanin je u 82. minutu, nakon centaršuta Ćukovića i slabog odgovora odbrane domaćih, ublažio poraz Napretka na konačnih 4:2.

Dva kola pred kraj prvenstva, Napredak je 11. na tabeli sa 47 bodova, po koliko imaju još tri ekipe – Spartak, Voždovac i Proleter, Javor Matis ima samo dva, Radnički iz Niša tri, a Novi Pazar i Rad četiri boda manje i ono nastavljaju borbu za opstanak u Super ligi, pri čemu Javor, Radnički i Rad imaju u ovom trenutku i po utakmicu manje.

Kruševljanima u narednom kolu dočekuju ekipu Mladosti iz Lučana, a u zadnjem gostuju Novom Pazaru.