FK Napredak do boda protiv TSC-a u samoj završnici

Postavljeno: 26.02.2022

TSC je u Kruševcu, u utakmici 23. kola Supe lige Srbije, vodio sve do isteka 90. minuta, kada je Džugurdić Kruševljanima doneo izjednačenje (2:2). Napredak ponovo celo drugo poluvreme igrao sa fudbalerom manje, pošto je Stefan Jovanović već u 40. minutu zbog drugog žutog kartona morao da napusti utakmicu. Krfuševljni ove godine još uvek bez prvenstvene pobede

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja. Otvorio je Napredak bolje utakmicu, ali su se posle desetak minuta gosti konsolidovali i nakon toga se uglavnom igralo između dva šesnaesterca (do kraja poluvremena Napredak je imao 52 odsto poseda lopte). Ipak, u 23. minutu Ćalušić loše izbacuje loptu ka kapitenu Napretka Saši Marjanoviću, koji je uspeo da je lepo primiri grudima i zatim sa više od 20 metara porecizno cilja u donji levi ugao gola nemoćnog Filipovića. Svojim šestim golom u ovom prevenstvu, Marjanović donosi prednost Napretku.

U 40. minutu repriza onoga što smo videli pre nedelju dana, kada je Napredak gostovao Radniku. Desni bek kruševačkog tima Stefan Jovanović ruši Banjca, zbog čega biva kažnjen drugim žutim kartonom, samim tim i crvenim, i Napredak ponovo ostaje sa desetoricom igrača na terenu, kao i u finišu prethodne utakmice.

Igrali su u nastavku domaćini podređenu ulogu. Rezultat toga stiže u 52. minutu, kada je Mihajlo Banjac, nakon duplog pasa sa Ratkovim, pogodio mrežu Napretka za izjednačenje. Petnaest minuta kasnije dolazi i do punog rezultatskog preokreta. Banjac je desnom nogom uputio loptu pred gol Napretka, a izblokiran šut Đakovca Nemanja Petrović koristi da savlada golmana Vasiljevića i TSC vodi sa 2:1.

Kada je već izgledalo da će Napredak izgubiti meč, na isteku 90. minuta Saša Marjanović upošljava Miloša Džugurdića, koji sa peterca glavom postiže gol za izjednačenje i konačan rezultat utakmice, 2:2.

– Teška utakmica. Čestitam igračima na zasluženom bodu – bio je kratak neposredno po završenoj utakmici šef stručnog štaba Napretka Ivan Stefanović.

Petim remijem Napredak je došao do 32. boda u ovom prvenstvu, u čijem sledećem kolu ide u goste trećeplasiranom Čukaričkom.