Dve evropske medalje za Nevenu Simić

Postavljeno: 25.11.2019

Novi veliki uspeh kruševačkog sporta: Na stilskom evropskom prvenstvu, održanom ovog vikenda u Španiji (Kadiz – San Fernando), Nevena Simić, članica Karate kluba Kruševac, ponovo je zablistala i osvojila dve medalje

Nevena je ozborila srebro u kategoriji mlađih kadetkinja (14-15 godina), kao i bronzanu medalju u konkurenciji starijih kadetkinja (16-17 godina) i još jednom potvrdila da je jedna od najboljih mladih karatistkinja evrope i sveta.

Nevena je u prvom kolu takmičenja mlađih kadetkinja bila slobodna, u je pobedila Čehinju Sokolovu Zuzanu rezultatom 5:0, u je istim rezultatom bila bolja od Španske predstavnice Lavile Bueno Monike, nakon čega je ušla u polufinale gde je katom Enpi apsolutno dominirala i zauzela prvu poziciju. U finalu je nastupala sa katom Gojushiho sho i zauzela drugo mesto.

U konkurenciji starijih kadetkinja, Nevena je takođe u prvom kolu bila slobodna, u drugom kolu je pobedila Portugalku Macanu Franciscu rezultatom 5:0, u trećem kolu je istim rezultatom bila bolja od Švedske predstavnice Altero Emme, što joj je donelo ulazak u polufinale. Sa katom Enpi izborila je i plasman u finale, gde je nastupala sa katom Gojushiho sho i pod temperaturom izborila bronzanu medalju. Nevenin uspeh tim je veći jer je ovu medalju osvojila nastupajući u starijoj konkurenciji, tačnije 16-17 godina, a pripada uzrastu 14-15 godina.