Dominacija Srbije i Karate kluba Kruševac na Evropskom kupu „JKA Hungarian Open 2022“

Postavljeno: 25.05.2022

U subotu 21. maja u Mađarskoj (Budimpešta) je održan Evropski kup na kome je nastupilo 6 nacionalnih selekcija (Češka, Rumunija, Slovenija, Severna Makedonija, Srbija i Mađarska). Za našu reprezentaciju je nastupalo 45 takmičara među kojima i 6 predstavnika Karate kluba Kruševac, koji su osvojili 7 zlatnih, 3 srebrne i jednu bronzanu medalja.

U izuzetno jakoj konkurenciji naša reprezentacija je zauzela ubedljivo prvo mesto osvojivši 36 medalja (15 zlatnih, 9 srebrnih i 12 bronzanih) dok su predstavnici našeg kluba doprineli da se karate klub Kruševac nađe u samom vrhu po broju osvojenih medalja (iako je nastupio sa samo 6 takmičara). Sve čestitke našim predstavnicima i neizmerno hvala svima koji su doprineli da karate klub Kruševac nastupi na ovom prestižnom šampionatu.

Zlatne medalje osvojili su:

1. Simić Nevena seniorke kate
2. Simić Lazar 14-15 borbe
3. Ženski juniorski kata tim
(Simić Nevena, Simić Milena, Đorđević Kristina)