Aplikacije koje najviše utiču na potrošnju baterije

Postavljeno: 02.01.2016

Jedna od osnovnih stvari na koju obraćamo pažju kad biramo koji ćemo telefon da kupimo je i vreme trajanje baterije. Sa fantanstičnim brojem aplikacija koje su se pojavile poslednjih godina pojavila se i potreba za većim trajanjem baterija.

Smartphoni su sve jači a vek baterije nije pratio razvoj pametnih telefona te naprednije aplikacije drastično zbog toga skaraćuju vek baterije.

Prosečan korisnik smartphonea na svom telefonu ima između 30 i 40 aplikacija, ali najčešće se koriste one koje se odnose na društvene mreže koje su na prvim mestima okarakterisane kao ubice baterija, a nakon njih slanje poruka i streaming.

Najveći potrošači energije iz baterije su aplikacije koje se pokreću automatski prilikom paljenja mobilnog. U takve spada Facebook, Viber,  WhatsApp i Messanger. Ovakve aplikacije rade bez prestanka u pozadini te su stalno spojene na internet.

Amazon, Snapchat, Spotify, LINE, idr. su aplikacije koje se ne pokreću automatski i za razliku od Facebookai drugih društvenih mreža bateriju troše samo kada su upaljene.

Igrice koje su takođe veliki potrošači baterije najveći potrošač od svih je sve popularnije Candy Crush Saga.

Kompanija AVG Tehnologies je u svom istraživanju veka i potrošnji baterija ponudila i neka rešenja za produžavanje veka trajanja baterije a to je da se ograniči push notifikacija, da se isključuje WiFi konekcija kad ne koristite usluge interneta i obavezno da se isključi usluga lokacije, te ukoliko ste jedan od onih kome baterija traje manje nego što bi želeli ili trebalo poslušajte savet ove kompanije.

Izvor: elektrashop

Ostale vesti

back-to-top