Sve stalo u tri minuta

Postavljeno: 24.11.2015

Toliko je vremena, naime, bilo potrebno da Napredak, golovima Damnjanovića i Belića, u 39. i 41. minutu, dođe do devete prvenstvene pobede. Toliko ih ima i vodeća na tabeli Bačka, koja je lider na tabeli zahvaljujući samo boljoj gol razlici od Napretka

Fudbaleri Napretka ne znaju za milost! Posle Sloge iz Petrovca na Mlavi (2:0), pobeđen je i Sinđelić, u glavnom gradu (0:2), pa Kruševljani nastavljaju da u stopu prate vodeću na tabeli Bačku (oba tima imaju po 29 bodova), od koje imaju slabiju samo gol razliku.

Igrači utakmice u Beogradu bili su Damnjanović i Belić, ujedno i strelci, u 39. i 41. minutu. Imali su i pre Damnjanovića prilike da zatresu mrežu domaćih Ivelja, Ndiaje i Simonović, mada je i Sinđelić u tom delu utakmice imao par šansi (Zvrko i Piščević). A onda je odluka pala u tri minuta, kada je posle Damnjanovića (koga je u drugom poluvremenu, zbog povrede, zamenio Lemajić)  strelac bio i Beljić, sa bele tačke, nakon jedanesterca koji je skrivio Malović, fauliravši Damnjanovića u kaznenom prostoru.

Nastojali su domaći svim silama da u nastavku utakmice dođu do povoljnijeg rezultata, ali je Napredak znao da sačuva prednost iz prvog poluvremena i za Kruševac krene sa tri nova osvojena boda.

– Iskustvo i kvalitet su presudili. U prvom delu igre bili smo bolji, sigurniji pas je išao, međutim povrede su omele Damnjanovića i Lukovića da nastave igru.  Osetno smo hendikapeirani, jer se radi o važnim igračima. Sinđelić je došao sebi, ali nedovoljno za preokret. Zasluženo smo vodili 2:0 i rutinski priveli posao kraju – analizirao je utakmicu u glavnom gradu šef stručnog štaba Napretka Bogić Bogićević.

Napredak se, tako, pozitivnim rezultatom nadovezao na pobedu u prethodnom kolu kada je, pred oko 2.500 svojih navijača u Kruševcu, savladao i Slogu iz Petrovca na Mlavi identičnim rezultatom 2:0.

Napredak je poveo veoma rano, već u 3 minutu golom koji je postigao Ndiaje, dok se na drugi pogodak čekalo sve do 50. minuta, kada je konačni rezultat postigao Damnjanović.

– Utakmicu smo otvorili na način koji nam odgovara, ranim golom. Sloga ima dobru ekipu, sa dosta brzih igrača, ali nakon prvog gola nisu imali prilika za kontre. Mislim da je ovo bila dobra utakmica i da ekipa Napretka može još bolje od ovoga, bitno je da smo uknjižili bodove i idemo dalje – prokomentarisao je trener Napretka Bogić Bogićević.

U svakom slučaju, Napredak iz nedelje u nedelju zaista deluje kao čvrsta, kvalitetna ekipa koja ima jasan cilj i na dobrom je putu da ga i ostvari. Sledeća prepreka ne njemu je BSK, koga Kruševljani dočekuju ove subote sa ulogom favorita. Nakon toga, u utakmici 15. kola Napredak gostuje Bežaniji.