Prvi poraz Napretka: Mladost – Napredak 2:0

Postavljeno: 06.08.2016

U trećem kolu Super lige Srbije fudbaleri Napretka poraženi su u Gornjem Milanovcu od domaće ekipe FK Metalac rezultatom 2:0

Domaći igrači Metalca kapitalnu prednost su stekli u prvom poluvremenu utakmice, kada su postigli dva gola.

Najpe je u 30. Ante Mitrović doveo Metalac u vođstvo od 1:0, da bi domaći igrači potvrdili pobedu u 39. minutu još jednim golom, ovoga puta strelac je bio Milan Stojanović.

U drugom poluvremenu uzludni su bili pokušaji Kruševljana da postignu gol i da do kraja utakmice pokušaju da dođu do izjedačenja rezultata.

Posle trećeg kola Napredak je sakupio 4 boda i u četvrtom kolu u sredu 10. avgusta, na svom stadionu dočekuje novosadsku Vojvodinu, čiji fudbaleri imaju priliku da ostvare plasman u Ligu evrope ako u dva predstojeća susreta u ukupnom rezultatu budu bolji od Holandske ekipe AZ Alkmar.