Povratak u elitu kao imperativ

Postavljeno: 13.12.2015

Napredak fudbalsko proleće dočekuje sa superligaškim ambicijama.

U Klubu se slažu da je rezultat jesenje polusezone očekivan i obećavaju da će u prolećnom delu prvenstva nastaviti sa dobrim igrama kako bi se vratili u elitnu ligu. Pohvalivši igru i zalaganje igrača, šef stručnog štaba Bogić Bogićević smatra da je Napredak već na putu tog povratka

Nakon neuverljivog i neobećavajućeg starta, fudbaleri Napretka su u prvom delu prvoligaške sezone iz kola u kolo igrali sve bolje i sigurnije, brusili su formu i to potvrdili rezultatima.  Na kraju su, potpuno zasluženo, osvojili titulu jesenjeg prvaka, ispred drugoplasirane Bačke koja će na proleće startovati sa dva boda zaostatka.

Veći deo ekipe je promenjen u odnosu na prošlu godinu i mi smo se skupljaliu hodu„. Do kraja avgusta su dolazili igrači i svakog dana je bio vidljiv napredak, iz utakmice u utakmicu se igralo sve bolje i u šali umem da kažemšteta što je kraj prvenstva, tek smo ušli u formu i uigrali se. Kroz zajednički pripremni period i moguća pojačanja potrudićemo se napravimo još jaču konkurenciju u timu, da se još bolje uigramo, nastavimo sa pobedama i ujedno da pripremamo tim za Superligu, što nam je i cilj prokomentarisao je asistent šefa Napretkove struke Ivan Stefanović

U Klubu se slažu da je rezultat očekivan i da će u prolećnom delu sezone nastaviti sa dobrim igrama kako bi se vratili u elitno takmičenje srpskog fudbala. Pohvalivši igru i zalaganje igrača, šef stručnog štaba Bogić Bogićević je rekao kako je Napredak već na putu tog povratka:

Napredak - Radnicki (5)

Detalj sa utakmice Napredak – Radnički

Rezultati su za mene očekivani. Napredak ne pripada ovoj ligi, i moramo da učinimo sve što možemo i znamo da se što pre vratimo tamo gde pripadamo. Smatram da ovoj ekipi nisu potrebna neka značajna pojačanja za ovaj rang takmičenja. Mi možemo da sačuvamo i uvećamo prednost koju imamo nad ostalimekipama i da radimo na formiranju tima za Superligu – rekao je Bogićević .

Fudbaleri Abraham Frimpong i Ognjen Damnjanović složni su u oceni da je Napredak najveće ime u ovom rangu takmičenja i da je upravo svojim igrama dokazao da mu je mesto u Super ligi Srbije.

–  Imamo odličnu ekipu, igramo kao tim, i to daje rezultate. Stručni štab je odličan i odlično radimo, ulazak u Superligu je samo pitanje vremena smatra Frimpong. Na njegove se reči nadovezuje i Ognjen Damnjanović:

Napredak je veliki klub, i sve je na visokom nivou. Što se tiče saigrača, kao što je već rečeno, skupljali smo seu hodu„. Neki su došli kasnije, neki su bili povređeni, međutim kako je prvenstvo odmicalo igrali smo sve bolje. Ima dosta talentovanih mladih igrača, i ovo je jedna homogena ekipa, ne samo na terenu nego i van terena, i to je naša glavna odlika i najveća snaga.

Upravo je Damnjanović bio jedan od najefikasnijih igrača u timu Napretka, sa pet postignutih golova tokom jeseni. Prvi strelac tima bio je Bojan Beljić, igrač sa kojim je Napredak očito stekao pravog golgetera, sa osam golova. Tokom jeseni, fudbaleri kruševačkog tima su se u strelce upisali ukupno 25 puta. I kada smo već kod sezonske statistike, nejveću minutažu, po 1260 minuta provedenih na terenu, imali su Gobeljić i Simonović, za njima su Ivelja sa 1158, Markoski sa 1095 i Zonjić sa 1014 minuta. A što se najboljih prosečnih ocena tiče, upisane su  Beljiću (7,25) i Milošu Vuliću (7.14).

Sve u svemu, impresivna zimnica sa kojom u Fudbalskom klubu Napredak dočekuju proleće. A ono startuje 5. marta, kada Kruševljani putuju u Vranje, na megdan Dinamu.

——————————

Oproštaj od Kupa

Ono što su uspeli u prvenstvu nisu, nažalost, i u najmasovnijem srpskom fudbalskom takmičenju. Fudbaleri Napretka izgubili su, u osmini finala Kupa Srbije, pred svojim navijačima – njih oko tri hiljade – od niškiog Radničkog sa 2:0.

Oba tima su imala izrazite šanse, ali je gostujući taj koji je svoje iskoristio. Prvu u 33. minutu, kada je Ašćerić šutirao na gol Napretka, koji je neko iz odbrane domaćina pokušao da izblokira, ali je lopta prevarila čuvara mreže Jankovića i završila u mreži domaćih. U 57. minutu, posle brze kontre Radničkog, Đuričković je centrirao, a Marjanović uputio precizan šut glavom u desni ugao Napretkovog gola…

– Igrači koji su izneli prvenstvo i oko kojih se veći deo naše igre vrteo, Beljić i Damnjanović, bili su dobro čuvani i isključeni iz igre. Na početku utakmice smo imali dve šanse, koje Ivelja nije najbolje rešio, a da jeste sve bi izgledalo drugačije, jer bi Radnički morao da se otvori i napadne. Primili smo dosta naivan gol, ali to je fudbal. Namerili smo se na jednu čvršću ekipu koja igra takmičarski sjajno i na žalost nismo uspeli da preokrenemo rezultat –  rekao je Bogić Bogićević, šef stručnog štaba Napretka.

Bogićević je iskoristio priliku da čestita igračima Napretka, kako je rekao, sjajnu polusezonu, kao i da se zahvali navijačima na podršci.