Napredak „ispustio“ pobedu protiv Partizana

Postavljeno: 25.11.2016

3Napredak posle vođstva od 2:0, ipak poražen od Partizana sa 3:2 – oba tima su utakmicu završili sa igračem manje

Partizan – Napredak 3:2 (1:2)

Strelci: Gobeljić 19. minut (0:1), Vukanović 42. minut (0:2), Leonardo 45+1 (1:2), Leonardo 55. minut iz penala (2:2) i Alen Stevanović u 84. minutu, 3:2.

Glavni sudija Nenad Đokić  (Užice), a pomoćnici Vladimir Jovanović (Čačak) i Nemanja Petrović (Užice).

Crveni kartoni (po dva žuta) dobili su: Uroš Đurđević (Partizan), Nikola Leković (Napredak).

Žuti kartoni: Leonardo, Miletić, Milenković (Parzizan), Markovski, Ndiaje, Miladinović (Napredak).

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic (od 65. minuta Janković), Milenković, Miletić, Jevtović, Ilić, Leonardo (od 90. minuta Vlahović), Stevanović, Đurđević, Božinov (od 86. minuta Ostojić).

NAPREDAK: Nikola Petrović, Simonović, Leković, Miladinović, Šarac (od 65. minuta Jovović), Ndiaje, Šljivić, Gobeljić, Markoski, Urošević, Vukanović.

Napredak je na početku sezone savladao Partizan sa 2:1 Pod Bagdalom u 2. kolu prvenstva, a malo je nedostajalo da to učini u Beogradu. I da je Napredak odneo bodove iz Humske, ne bi bilo nezasluženo.

Čini se da se sudija Nenad Đokić nije najbolje snašao, dosta je grešio, opraštao grube prekršaje a opet suviše lako se hvatao za džep kada to nije bilo neophodno. Biće mnogo polemike da li je i penal za Partizan opravdano dosuđen.

Napredak je poveo u 20. minutu sa 1:0, strelac je bio Marko Gobeljić. Dugo je lopta bila oko 16 metara crno-belih, sudija Đokić ponovo nije svirao očigledan faul za Napredak, ali su se Kruševljani nekako izborili za loptu, Gobeljić je dobio sjajnu loptu, iza leđa Miletića i samo je potkopao ispred istrčalog Kljajića.

U 42. minutu  Napredak je vodio sa 0:2, strelac je bio Aleksa Vukanović, posle greške Balažica i MIletića, koji su krenuli ka lopti, pa stali, a to je iskoristio Vukanović i savladao Klajića.

Partizan smanjuje na 2:1 preko Leonarda! Leonardo je odigrao dupli pas sa Sašom Ilićem  i uspešno matirao golmana Napretka.

U 54. minutu penza Partizan kojeg je uspešno realizovao precizni Leonardo i izjednačio rezultat na 2:2.

Leković koji je povlačio za dres Božinova pa ga pustio, dobio je crveni karton i napustio igru.

Konačan rezultat 3:2 za Partizan, postignut je u 84. minutu kada je Alen Stevanović šutirao ka golu Napretka, lopta je pogodila igrača Napretka Simonovića i prevarila golmana Petrovića.